Cudowna atmosfera światła

Wiele elementów składa się na oryginalny i piękny wystrój domu. Połączenie stylu klasycznego z nowoczesnością i odpowiedni dobór dodatków oraz kolorów sprawia, że wnętrze niespodziewanie staje się wyjątkowe. Wśród dodatków bardzo istotne są lampy. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Pełnią one kilka funkcji. Mają być źródłem światła i w wystarczający sposób oświetlać pomieszczenia oraz mają pełnić funkcję estetyczną. Odpowiednio oświetlony wieczorem dom daje poczucie ciepła i relaksu, stwarza niepowtarzalna atmosferę. Warto skoncentrować swoją uwagę na wybraniu takich lamp, które pomogą stworzyć odpowiedni klimat w każdym domu.

Styl art deco – wciąż modny

Art deco to ciekawy styl artystyczny, który rozpowszechnił się w architekturze wnętrz w dwudziestoleciu międzywojennym. Miał być sprzeciwem dla chaosu i roślinnych zdobień secesji. Miał być funkcjonalny i użyteczny. Pełen symetrii i harmonii. Tak narodził się styl zgeometryzowany, pełen luksusu i precyzji.
Meble i dekoracje z tamtego okresu dziś na nowo budzą zachwyt. Tworzone były z bardzo dobrych gatunkowo materiałów i zdobione marmurem, kością słoniową czy złotem.

Lampy art deco łączyły w sobie geometryczne wzory, bogatą kolorystykę i często duże rozmiary. Abażury lamp najczęściej wykonywano ze szkła lub porcelany. Były bardzo eleganckie, często ręcznie zdobione.
Art deco nawiązywało do klasyki i tworzyło nowoczesne formy. Dziś styl ten znajduje wielu zwolenników i na nowo staje się modny.Meble i dekoracje z art deco można dopasować do współczesnego stylu loftowego lub skandynawskiego.

Lampy duże i małe

Wiszące lampy art deco są eleganckie i wytworne. Niektóre mają spore rozmiary. Sprawdzą się zapewne w dużym salonie, hotelu lub restauracji. Duże rozmiary to jedna z cech lamp art deco. Ponadto mają długie, pionowe sylwetki, geometryczne kształty. Produkowane są z naturalnych materiałów wysokiej klasy. Stal i drewno. Dominujące kolory to czerń, biel, złoto i srebro.

Lampy stojące i kinkiety mają również geometryczne kształty, są proste i funkcjonalne. Kolorystyka jest podobna. Zdobienia wykonane są z chromu, mosiądzu, miedzi. Kolorystyka abażurów i kloszy jest bardziej zróżnicowana. Prócz czerni i bieli można spotkać klosze w intensywnej zieleni lub bordo.

Przytulnie i elegancko

W każdym pomieszczeniu w domu oprócz lampy sufitowej powinno znaleźć się kilka innych punktów świetlnych. Niewielkie rozproszone światło takich eleganckich lamp art deco stworzą przyjemny, domowy klimat, pełen pozytywnej energii.