Czy warto postawić na baterię montowaną w ścianie?

Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, jaka bateria umywalkowa sprawdzi się najlepiej. Jeśli jesteś w trakcie aranżowania łazienki, to pamiętaj o tym, że każdy element armatury powinien zostać starannie dobrany. Nie ma sensu inwestować w elementy, które już po kilku miesiącach będą nosić wyraźne ślady użytkowania. Interesuje Cię klasyczny kran montowany w ścianie? Poznaj jego zalety oraz wady.

Planowanie instalacji sanitarnej

bateria-umywalkowa-rea-sonic-czarna

Bateria do umywalki montowana w ścianie nie jest dla każdego. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wymaga ona uwzględnienia już na etapie planowania instalacji sanitarnej. Kran podłączany jest do rury znajdującej się w ścianie. Wprowadzenie modyfikacji jest problematyczne – jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wdrożenie zmian podczas remontu.

W przeszłości kran do umywalki montowany w ścianie był standardem. Obecnie mamy do dyspozycji o wiele więcej funkcjonalnych rozwiązań, a więc decyzji nie warto podejmować zbyt pochopnie.

Oszczędność miejsca

Plusem baterii umywalkowej ściennej jest fakt, że dzięki niej istnieje możliwość zaoszczędzenia sporej ilości miejsca. To prawdziwy strzał w dziesiątkę w przypadku niewielkich łazienek, ale nie tylko. Omawiana bateria do umywalki zapewnia również nieprzeciętną swobodę. Ryzyko rozchlapywania wody znajduje się na bardzo niskim poziomie. Podstawą jest jednak umieszczenie kranu do umywalki na odpowiednim poziomie. Nie może być on zlokalizowany, aby zbyt wysoko, ani zbyt nisko.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dobrze jest przeanalizować następujące czynniki:

  • trwałość oraz jakość wykonania,
  • rodzaj baterii,
  • sposób montażu
  • odporność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych,
  • cenę,
  • renomę producenta.
    Z pewnością lepiej unikać produktów „no name”, których nie można zweryfikować. Ryzyko wystąpienia przedwczesnej awarii jest zbyt wysokie.