listwy przypodłogowe drewniane

Czym charakteryzują się listwy przypodłogowe mdf?

MDF to bardzo popularny rodzaj płyty pilśniowej, która w całości wykonana jest ze specjalnych włókien drzewnych o stosunkowo niewielkiej wielkości. W dużej mierze to właśnie dzięki dużej gęstości listwy przypodłogowe mdf mogą pochwalić się olbrzymią odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Po co są listwy przypodłogowe?

Nowoczesne listwy przypodłogowe mdf spełniają nie tylko zadania dekoracyjne, ale również użytkowe. Odgrywają one ważną rolę ochronną i konstrukcyjną. Większość podłóg dostępnych na rynku to tak naprawdę podłogi pływające. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ułożona na posadzce warstwa wykończeniowa nie ma tak naprawdę bezpośredniego połączenia ze ścianami i konstrukcją danego budynku. Dylatacje na styku paneli z posadzką nie prezentują się zbyt okazale. Głównym zadaniem listw przypodłogowych mdf jest właśnie zamaskowanie nieestetycznych szczelin.

listwy przypodłogowe drewniane

Dlaczego warto?

Nowoczesne listwy przypodłogowe mdf tworzą również cokół, którego głównym zadaniem jest ochronienie dolnych fragmentów ścian nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ściany narażone są nie tylko podczas odkurzania i zamiatania, ale również podczas przestawiania mebli, czy też podczas zabawy dzieci. W dzisiejszych czasach eleganckie listwy przypodłogowe wykorzystywane są także do ukrywania przewodów elektrycznych, które jak powszechnie wiadomo nie zawsze prezentują się zbyt okazale. Dzięki listwom zdecydowanie łatwiej jest zapanować nad porządkiem w mieszkaniu, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup. Godne polecenia są przede wszystkim lakierowane listwy, które są łatwe w utrzymaniu czystości.