Czym charakteryzuje się wysokiej jakości lampa biurowa?

Nowoczesne lampy biurowe spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać wysokiej jakości modele. Porządna lampa biurowa znacząco podnosi komfort pracy i nauki nie tylko w nocy. Dodatkowe oświetlenie może przydać się również w sytuacji, gdy naturalne światło nie wystarczy.

Jakie wymiary?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wymiary lampki biurowej. Jeżeli wybierze się nieodpowiednią wysokość, to mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z optymalnym umiejscowieniem źródła światła na blacie biurka. Warto postawić na takie modele, które nie zajmować będą cennej przestrzeni. Specjaliści zalecają, aby odległość żarówki od blatu wynosiła przynajmniej 35 cm. Przy niższych modelach mogą pojawić się problemy z równomiernym emitowaniem światła, co prowadzi do garbienia się. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto postawić na modele, które posiadają funkcję regulacji wysokości.

Zasilanie ma znaczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przy wyborze lampy biurowej należy zwrócić uwagę również na zasilanie. Zdecydowana większość lampek zasilana jest sieciowo, czyli korzysta się z dobrodziejstwa zwykłego przewodu zasilającego. Coraz większą popularność zdobywają również modele bezprzewodowe, które zasilane są popularnymi bateriami AA albo AAA. Na półkach sklepowych dostępne są także specjalne lampy do laptopów. Modele tego typu zasilane są po podłączeniu do portu USB. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wiele godzin spędzają przed komputerem. Przy modelach zasilanych sieciowo należy zwrócić uwagę oczywiście na długość kabla. Uważać należy także na chińskie lampy, które posiadają nieco inne wejściówki do gniazdka.

Jakie żarówki wybrać?

Porządna lampa biurowa to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby dobrać do niej odpowiednie żarówki, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne lampy biurowe wyposażone w rewelacyjne diody LED. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą ograniczyć rachunki za energię elektryczną. Niestety prąd co roku idzie w górę, dlatego też tym bardziej warto stawiać na energooszczędne technologie. Dla wielu osób dużym atutem diod LED jest również ich niespotykana żywotność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie trzeba będzie często zmieniać przepalonych żarówek. Ogromną rolę odgrywa również moc samego światła, jego barwa oraz natężenie. Najlepszym wyborem są oryginalne żarówki od renomowanych producentów.