Dlaczego koce akrylowe są takie popularne?

Często decydując się na wybór koca, stoimy przed dość trudnym wyborem – tworzywo naturalne (wełna) czy sztuczne (akryl). Wielu ludzi decyduje się na to drugie rozwiązanie. Sprawdźmy dlaczego koce akrylowe są ostatnio tak popularne?

Zalety koców akrylowych – dlaczego je tak często wybieramy?

  1. koc akrylowy kolor brązowySą bardzo miękkie. W porównaniu z innymi kocami naturalnymi (szczególnie wełnianymi) są o wiele przyjemniejsze w dotyku. Stąd też spanie pod nimi jest znacznie przyjemniejsze i bardziej komfortowe.
  2. W przeciwieństwie do produktów wykonanych z innych tworzyw nie trzeba ich prasować. Koce akrylowe są więc o wiele tańsze w eksploatacji i co ważne – znacznie bardziej wytrzymałe.
  3. Cena również odgrywa bardzo duże znaczenie. Koce akrylowe są znacznie tańsze niż ich naturalne odpowiedniki, co zresztą jest zrozumiałe biorąc pod uwagę cenę produkcji akrylu i wełny.
  4. Istotną zaletą jest również to, że mogą być one wykorzystywane przez alergików. Nie emitują one alergenów, co sprawia że spanie pod nimi jest o wiele bardziej komfortowe i nie powoduje odpornościowej reakcji alergicznej. Przedkłada się to też na lepsze samopoczucie.

Podsumowując, koce akrylowe charakteryzują się wieloma cechami, które powodują że wykorzystujemy je znacznie chętniej niż produkty wełniane. Czy ta tendencja się zmieni? Raczej nie…