Drewniane lamele

Dlaczego warto zdecydować się na lamele ścienne?

Lamele ścienne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i to od kilku lat. Są niedrogie, bardzo eleganckie, co więcej można wykorzystać je na różne sposoby. Czy jest to dobry wybór? Jakie lamele kupić, aby nie żałować?

Czym są lamele i gdzie je zastosować?

Lamele to pionowe, drewniane listwy, które są w stanie odmienić wnętrze nie do poznania. Można zastosować je jako ozdobę ścienną albo ściankę działową. Będą dobrym rozwiązaniem zarówno w salonie, przedpokoju, jak i w sypialni. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że można dopasować lamele do każdej aranżacji wnętrza, zarówno do klasycznej, vintage, rustykalnej, jak i nowoczesnej lub minimalistycznej.

Listwy nadają się do samodzielnego montażu, nie są drogie, można zastosować je także do wykańczania ścian oraz sufitów. Lamele mają także właściwości wyciszające pomieszczenie, to jest ich dodatkowym atutem. Taka prosta ozdoba ścienna ma także dużo właściwości praktycznych.

Drewniane lamele

Główne zalety

Lamele są doskonałą imitacją drewna, dają możliwość pionowego i poziomego montażu, podkreślają charakter pomieszczenia, są bardzo estetyczne i eleganckie, można zastosować je jako element dekoracyjny, ale mają dużo więcej zalet. Stanowią doskonały sposób na wydzielenie poszczególnych stref w pomieszczeniu.

Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Bez wątpienia tak, tym bardziej że nie jest to drogie rozwiązanie aranżacyjne, do tego jego montaż można przeprowadzić samodzielnie.