listwa przypodłogowa mdf

Do czego służą listwy przypodłogowe?

Wiele jest w mieszkaniu takich elementów wyposażenia, które, pomimo że są obecne i powszechnie stosowane, to jednak wielu mieszkańców nie do końca wie, do czego one tak naprawdę służą. Dobrym tego przykładem mogą być listwy przypodłogowe mdf. A te jak się okazuje, spełniają naprawdę niezwykle istotne funkcje w każdym domu. Jakie konkretnie?

Funkcja praktyczna

Zdecydowanie najważniejsze funkcje, które realizują listwy przypodłogowe wykonane z mdf, to sprawy praktyczne. O czym konkretnie mowa? Każda taka listwa zabezpiecza podłogę, lecz również ścianę przed zniszczeniem. Mowa tu jest o zabezpieczeniu pustej przestrzeni pozostawianej pomiędzy ścianą a podłogą, która służy do poprawnego rozkładania sił na podłodze. Co więcej, listwy tego typu zabezpieczają także ścianę przed nieumyślnymi uderzeniami butami, czy też odkurzaczem. Bez takiej listwy ściana bardzo łatwo mogłaby zostać zniszczona, a przynajmniej ubrudzona.

Funkcje estetyczne

Nie da się zaprzeczyć także temu, że listwy przypodłogowe odgrywają niezwykle duże znaczenie od strony wyglądu całego pomieszczenia. Dzięki nim zasłonięta zostaje nieestetyczna przestrzeń dylatacyjna pomiędzy podłogą a ścianą, w której bardzo często gromadzi się brud. Co więcej, znajdujące się na ścianie listwy mogą być wykonane z naprawdę wielu różnych materiałów, posiadać mnogość kolorów, a także kształtów. To właśnie w tym miejscu widać przewagę listw mdf, ponieważ występują one na rynku w ogromnej ilości wersji (znajdziesz je m.in. na Golddoor.pl), a także możliwe jest ich formowanie w nietypowe wzory poprzez wycinanie ozdobnych rantów. Tak dobrane listwy sprawiają, że całe pomieszczenie prezentuje się o wiele atrakcyjniej.