Dopasowana całość

Okna balkonowe miewają przeróżne wymiary i nie zawsze są tak samo dzielone. Czasami przybierają formę prawie całej, przeszklonej ściany, innym razem drzwiom towarzyszą zwyczajne okna o wymiarowych szybach. dobieranie do nich firanek nie zawsze więc wygląda tak samo – co więcej, balkon stwarza wielkie możliwości aranżacyjne już na poziomie samych okien. W jaki sposób dobrać ich wystrój, żeby pięknie komponował się z pomieszczeniem?

Element salonu

Okna balkonowe zwykle są umieszczone w salonie, rzadziej w sypialni. Tak reprezentacyjne pomieszczenie potrzebuje godnej oprawy, więc firanki na okno balkonowe powinny idealnie pasować do wystroju wnętrza. Efektownie wyglądają woalowe firany w jasnych odcieniach, sięgające do ziemi – trzeba jednak dysponować odpowiednią ilością przestrzeni, by mogły się sprawdzić.

Gotowe komplety i własne kompozycje

Istnieje spory wybór gotowych kompletów firanek na okno balkonowe. Zwykle komplety te zawierają jedną długą firanę (na drzwi) oraz jedną lub dwie krótkie, przy czym wszystkie są identyczne, różnią się jedynie długością. Czasem w zestawach występują też dodatki pozwalające efektownie dopiąć kompozycję i uzyskać naprawdę ciekawy efekt w swoim salonie.