dywan sizalowy

Dywany sizalowe

  Często w celu dopełnienia wnętrza domu sięgamy po dywany. Sprawiają one, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, często dodają charakteru danemu miejscu, a przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną. Poszukując dywanu zwracamy uwagę na jego kolor, włókno z jakiego jest zrobiony, lub czy jest przyjemny w dotyku. W sklepach z dekoracjami do domu możemy znaleźć ogrom, przeróżnych dywanów, a co najlepsze każdy będzie inny. A więc co różni te dywany? Głównym aspektem różniącym wszystkie dywany jest to z czego został wykonany.  Istnieje top 10 głównych rodzajów dywanów, które różnią się materiałem wykonania. A są to m.in.: Dywany sztuczne, polipropylenowe, syntetyczne, akrylowe, wiskozowe, wykładzina oraz dywany sizalowe.

Dywan sizalowy niezbędny w każdym domu

Jeśli poszukujemy dywanu do przedpokoju, holu lub ganku idealnie sprawdzi się dywan sizalowy. Ten rodzaj dywanu powstaje z liści agawy. To włókno sprawia, ze dywany sizalowe  uznaje się za naturalne. Niestety istnieją też minusy związane z dywanem z naturalnego włókna, a mianowicie jest to jego szorstkość i twardość. Dlatego nie nada się on do każdego wnętrza. Warto jednak zaznaczyć, że pomimo jego twardości jest on niezwykle wytrzymałym rodzajem dywanu, łatwym w codziennym użytkowaniu przez to może posłużyć wiele lat.

dywan sizalowy

Powrót do natury 

W dzisiejszych czasach coraz częściej sięgamy po rzeczy związane z naturą. Stajemy się coraz bardziej proekologiczni, wybieramy jazdę rowerem zamiast samochodem, chcemy wszystko robić „zero waste”. Dlatego może warto zdecydować się na zakup takiego dywanu? Obecnie wiele sklepów w swoich ofertach posiada dywany sizalowe. Mogą być one idealne dopełnieniem nowoczesnego wnętrza, lub odświeżeniem wyglądu przestarzałego pokoju. 

Łatwy w czyszczeniu, odporny na brud

Ze względu twardą i wytrzymałą powierzchnię, nie pochłaniania on tak brudu jak wszystkie inne dywany, dlatego również świetnie się sprawdzi gdy mieszkamy ze zwierzętami, a sierść to koszmar, który śni nam się po nocach.