Ile kosztują lampy do salonu?

W sklepach z oświetleniem można znaleźć wiele lamp w bardzo zróżnicowanych cenach. W popularnych sieciówkach za prostą, efektowną lampę klienci zapłacą od około 180 zł do 400 zł. Na stronach internetowych producentów oświetlenia można znaleźć sporo unikatowych modeli, których ceny zaczynają się od 1000 zł. Na jaki asortyment warto więc postawić do nowoczesnych wnętrz? Podpowiedź poniżej.

Jaka lampa wisząca do salonu?

Lampy w salonie zazwyczaj są bardzo ozdobne. Oprócz odpowiedniego oświetlenia pomieszczenia, ważne jest bowiem również to, by lampy w salonie były gustowne na tyle, by były dekoracją tego miejsca. Warto więc poszukać idealnego modelu, który doskonale będzie pasował do całej aranżacji wnętrza oraz będzie zwracał na siebie uwagę dzięki temu, iż jest wykonany z dobrych materiałów i posiada modny design.

Jaka lampy do salonu wybrać?

Obecnie na topie są bardzo bogato zdobione lampy. Dominują modele szklane, przy których znajdują się metalowe lub stalowe elementy. Lampa do salonu powinna być także utrzymana w kolorystyce, która najlepiej sprawdza się w takim pomieszczeniu. Złota, srebrna, biała lub czarna lampa zdecydowanie będzie pasowała zarówno do wnętrza urządzonym w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Ile warto wydać na lampy do salonu?

Jeśli chodzi o ceny lamp to są one bardzo zróżnicowane. W sklepach meblowych można znaleźć modne lampy, które kosztują od około 100 zł do 500 zł. W sklepach internetowych u samych producentów lamp, klienci kupią naprawdę eleganckie i unikatowe modele za około 2000 zł. Dobrym rozwiązaniem jest także kupno lamp „z drugiej ręki”. Dzięki temu można znaleźć czasami prawdziwe perełki, gdyż klienci sprzedają piękne, stylowe, antyczne lampy i to za grosze. Takie modele sprawdzą się najlepiej we wnętrzach w stylu retro, w których dominuje ciemne drewno i grube, ciężkie tkaniny.