Jak przemycić styl tropikalny do domu?

Minimalistyczne domy i mieszkania urządzone w stylu skandynawskim wciąż są bardzo popularne i lubiane w Polsce, ale coraz więcej osób sięga też po bardziej odważne rozwiązania, na przykład nasycone kolory i wzory. Ten trend jest obecny szczególnie mocno wśród osób inspirujących się wnętrzami z zachodu. Tapeta tropikalne liście, która tak często jest używana w aranżacjach domów w Stanach Zjednoczonych, cieszy się coraz większą popularnością również u nas.

Tapeta tropical

tapeta-jesien

Moda na styl tropikalny pojawiła się kilka lat temu. Na początku głównie były to dodatki do wnętrza, takie jak plakaty i grafiki przedstawiające wzory botaniczne i tropikalne. Później doszły do tego poduszki ozdobne w tropikalne liście, zasłony oraz inne dodatki, szczególnie takie dedykowane na wiosnę oraz lato. Często było wykorzystywane do aranżacji balkonów i tarasów. Obecnie bardzo modne elementy wystroju wnętrza nawiązujące do tej stylistyki to tapety. Tapeta floral czy tapeta tropical w piękne kolorowe liście i kwiaty, z elementami zwierzęcymi, to naprawdę piękny motyw pozwalający urządzić wnętrze w sposób niebanalny. Taka tapeta sprawdzi się w pokoju dziecięcym albo w sypialni. Wystarczy ozdobić nią tylko jedną wybraną ścianę, aby przestrzeń nabrała zupełnie nowego charakteru.

Tropikalne motywy we wnętrzu

Tropikalne motywy naprawdę sprawdzają się we wnętrzach, bo nadają mu charakteru i wyrazu. Ze względu na to, że to wzory mocne i silne wizualnie, pozostała część wystroju powinna być raczej minimalistyczna i prosta. Jednym słowem nie można popadać w przesadę i sięgać po zbyt wiele elementów nawiązujących do tego trendu. Jeżeli zachowa się rozsądek i umiar, wnętrze nie będzie przytłaczało. Zachowa niezwykle lekki i świeży charakter, a przestrzeń będzie sprzyjała wypoczynkowi i relaksowi. Trochę tak jak w prawdziwej dżungli.