Jak wybrać lampy o pokoju niemowlaka i starszego dziecka?

Urządzając pokój dziecka, trzeba podjąć wiele ważnych decyzji, które będą miały wpływ na komfort naszego malucha. Jednym z ważniejszych elementów jest oświetlenie pokoju. Jak zaaranżować praktyczne i eleganckie światło w pokoju dziecka?

W pokoju malucha

Urządzenie pokoju małego dziecka to duże wyzwanie. Każdy rodzic chce, by był bajecznie piękny i jednocześnie funkcjonalny.

Wybierając oświetlenie do pokoju małego dziecka, trzeba pamiętać, że maluchy najwięcej czasu spędzają śpiąc. Jednocześnie rodzice często w nocy muszą dziecko przewinąć czy nakarmić. Lampy do pokoju dziecięcego muszą być zróżnicowane, by dawały światło, które jest jasne i oświetla dokładnie całe pomieszczenie. Ważne również są lampy, które delikatnie rozświetlają pokój malucha tak, by nie zakłócać mu snu.

Oprócz żyrandola warto w pokoju dziecka umieścić plafony czy kinkiety na ścianie. Są to lampy, które dają delikatne, rozproszone światło. Dzięki temu nasz maluch nie będzie się budził.

Wybierając lampy do pokoju dziecięcego warto skoncentrować się na lampach, które mają piękne kolory i ciekawe kształty. Chmurki, misie czy samoloty zachwycą każdego malucha. Plafon z gwiazdkami stworzy nocne niebo, a żyrandol ufo wprowadzi tajemniczy klimat do pomieszczenia.

W pokoju starszego dziecka

Urządzając pokój małego dziecka, rodzice samodzielnie podejmują decyzje, jak ma on wyglądać. Aranżując pokój starszego dziecka warto skonsultować z nim, czego by chciało w swoim małym królestwie.

Wybierając lampy do pokoju dziecięcego można stworzyć pokój tematyczny, który odpowiada zainteresowaniom naszego dziecka. Samolot do pokoju małego pilota, rakieta u kosmonauty czy piłka w pokoju piłkarza pozwolą stworzyć pokój, który będzie bajkową krainą.

Wybierając lampy do pokoju dziecięcego koniecznie trzeba pamiętać o zastosowaniu oświetlenie bocznego. Nad łóżkiem warto powiesić kinkiet lub plafon. Obok łóżka, na szafce nocnej można postawić lampkę. Na półce z książkami można ustawić niewielką lampkę. Jest to oświetlenie, które jest idealne, gdy nasz maluch boi się spać w całkowitej ciemności.

Wybierając lampki nocne trzeba zwrócić uwagę, by nie dawały jaskrawego światła. Dobrym pomysłem jest również zamontowanie lampek z czujnikami ruchu. Dzięki temu nocna wyprawa do łazienki nie będzie straszna.

Wybierając oświetlenie do pokoju dziecka koniecznie należy postawić na kilka źródeł światła. Żyrandol, kinkiet lub plafon oraz lampka nocna pomogą stworzyć pokój, w którym jest mocne światło, gdy tego potrzebujemy lub delikatne, subtelne oświetlenie nocne.