Jak wybrać tapety do pokoju dziecinnego?

Tapeta dziecięca to pomysł, który niewielkim kosztem pozwalana zaaranżować przestrzeń, która będzie odzwierciedlała zainteresowania dziecka. Jednocześnie można ją łatwo i szybko zmienić, gdy nasze dziecko wyrośnie z dotychczasowych zamiłowań. Jak wybrać tapety dla dzieci?

W skandynawskim stylu

Od kilku lat w naszych mieszkaniach bardzo popularny jest styl skandynawski. Nie ma się czemu dziwić. Mieszkania zaaranżowane w tym stylu są jasne, wesołe i przytulne. Ten trend wkradł się również do pokoi dziecinnych.

Tapeta dziecięca w skandynawskim stylu przedstawia leśne zwierzątka, urocze psiaki, wigwamy, które świetnie będą wyglądały w pokoju małego podróżnika, czy koty idealne dla miłośniczki zwierząt.

Tapeta dla małego malarza

Jeszcze kilka lat temu propozycją dla rodziców, którzy nie mieli nic przeciwko temu, by dzieci samodzielnie aranżowały ściany swojego pokoju była farba tablicowa. Dziś bardzo ciekawym rozwiązaniem są tapety dla dzieci do samodzielnego kolorowania.

Tapeta do kolorowania jest papierowa. Ma wzór lub rysunek, który ma wyłącznie kontury. Dziecko samodzielnie uzupełnia środek rysunku. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy nasze dziecko lubi malować na ścianach.

Zaletą tego rozwiązania jest unikalny charakter tapety. Dziecko samodzielnie decyduje, jak będzie wyglądał jego pokój i możemy mieć pewność, że nikt inny nie będzie miał właśnie takiej ściany. Wśród dostępnych wzorów znajdziemy tapety dla dziewczyn oraz chłopców.

Dla chłopca czy dziewczynki?

Dzieci, które zaczynają dorastać chciałyby, by ich pokój był indywidualny i niepowtarzalny. Aranżując taki pokój warto pozwolić dzieciom samodzielnie wybrać tapetę, która będzie odzwierciedlała zainteresowania dziecka.

Tapety dla dziewczyn bardzo często przedstawiają krajobrazy, zwierzęta, czy młodzieżowe motywy. Chłopcy często wybierają samochody, symbole muzyczne, czy motywy komiksowe. Bardzo ciekawe są motywy florystyczne, które sprawdza się zarówno w pokoju chłopca, jaki i dziewczynki.