prześcieradło z gumką

Jakie prześcieradło dla dziecka najlepsze?

Kompletując pościel do pokoju Twojego dziecka, oczywistym elementem jest wybór odpowiedniego prześcieradła. Co to znaczy odpowiedniego? Ważne, aby było ono przede wszystkim funkcjonalne, wygodne i dopasowane do rozmiarów łóżka.

Jakie prześcieradło wybrać?

Ogólnie prześcieradła można podzielić na dwie główne grupy. Są to prześcieradła z gumką oraz te bez gumki. Czym się one różnią i kiedy na jakie postawić? Obie grupy mają swoje grono zwolenników, jednak głównym kryterium może okazać się przeznaczenie. Dlatego, aby zdecydować się na dane prześcieradło, warto najpierw poznać jego wady i zalety. A więc zaczynajmy.

Prześcieradła z gumką

prześcieradła z gumką

Pierwsze pod uwagę weźmy prześcieradła z gumką, takie jak tutaj. Do ich zalet z pewnością można zaliczyć:

  • możliwość idealnego dopasowania rozmiaru do łóżka,
  • brak szansy na zsunięcie się prześcieradła z łóżka podczas spania,
  • idealne przyleganie do materaca.

Główną wadą takich prześcieradeł może okazać się ich suszenie oraz składanie, jednak po dłuższym jego stosowaniu z pewnością dojdziesz do wprawy.

Prześcieradła bez gumki

Zwane również prześcieradłami tradycyjnymi, które w odróżnieniu od poprzednich bez problemu można złożyć w kostkę. Jednak główną wadą takiego produktu jest zawijanie się prześcieradła podczas snu (w szczególności w przypadku osób, które często się wiercą).

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru prześcieradła?

Myśląc o zakupie prześcieradła, przede wszystkim pamiętaj o takich aspektach, jak:

  • jakość jego wykonania – prześcieradła dobrej jakości posłużą znacznie dłużej,
  • rozmiar prześcieradła – ważne, aby był on dopasowany do rozmiaru łóżka, dzięki czemu nie będzie ono za małe, ani nie potrzebnie zwisało, często wybieranym modelem jest prześcieradło 90×180, które sprawdza się w wielu przypadkach,
  • materiał wykonania – w tym przypadku warto postawić na naturalne materiały, które w żaden sposób nie zaszkodzą młodej skórze Twojego dziecka.