pościel i prześcieradło satynowe

Jakie prześcieradło wybrać?

Decydując się na zakup prześcieradła, będziemy mieć do wyboru różne materiały, kroje i rozmiary. Do najpopularniejszych należą prześcieradła satynowe, frotte i z jersey’u.

Trudno stwierdzić, które rozwiązanie będzie najlepsze, wszystko zależy od naszych upodobań. Prześcieradła z satyny spodobają się osobom, które nie są zmarzluchami, taki materiał jest chłodny, dlatego świetnie sprawdza się latem. Wśród prześcieradeł satynowych znajdziemy zarówno typowy  materiał błyszczący, jak i satynę bawełnianą. Jersey to z kolei typ tkaniny, który jest bardziej miękki i  przyjemny w dotyku. Ponieważ jest cienki, lepiej przepuszcza powietrze i jest delikatniejszy w kontakcie ze skórą.

Dużą popularnością nadal cieszą się prześcieradła frotte, które stanowią doskonałą izolację cieplną. Materiał jest chłonny, tak więc będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które nadmierne się pocą. Prześcieradła wykonane z tego materiału są delikatne w dotyku. Jeżeli decydujemy się na taką pościel, warto mieć na uwadze to, że im wyższy parametr, tym grubszy będzie materiał.

Obecnie najczęściej kupowane są prześcieradła z gumką, co wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem ze względu na to, że materiał lepiej przylega do powierzchni materaca i nie przesuwa się podczas snu. Odpowiednio dobrane prześcieradło zagwarantuje nam komfortowy sen, dlatego przed dokonaniem wyboru, warto zwrócić uwagę na parametry materiału.