kinkiety dla dzieci

Lampy ścienne dla dziecka i nastolatka: jakie modele wybrać?

Oświetlenie w pokoju dziecka i nastolatka to ważna kwestia, o której warto pamiętać podczas aranżowania mieszkania. Obecnie kinkiety i lampy ścienne do pokoju dziecięcego mogą mieć różną postać. Wśród dostępnych modeli można znaleźć świetne rozwiązania zarówno dla przedszkolaków, jak i dla starszych dzieci w wieku szkolnym. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kinkietu tego rodzaju? O tym w dzisiejszym artykule.

Lampy ścienne dziecięce – mix wzorów i kolorów

Kinkiety dla dzieci od MacoDesign, które nie są jeszcze nastolatkami powinny być przede wszystkim kolorowe i nawiązujące do dzieciństwa. Im więcej barw, tym z reguły większa szansa na to, iż wybrany model lampy ściennej dziecięcej spodoba się maluszkowi. Wśród najciekawszych modeli warto zwrócić uwagę na kolorowe kropeczki oraz gwiazdki na białym tle. Tak stonowany print będzie pasował do każdego wnętrza pokoju dziecięcego. Ciekawą opcją są również kinkiety w kolorze z białymi wzorkami.

Kinkiety dla dzieci – co wybrać dla nastolatka?

Kinkiety i lampy ścienne do pokoju dziecięcego to nie tylko kolorowe kropki i gwiazdki w pełnej palecie barw. Dla starszych dzieci dużo lepszym rozwiązaniem będzie kinkiet jednokolorowy. Przykładowo intensywny turkus w pokoju nastolatka może stanowić bardzo ciekawy element dekoracyjny, który wybije się na pierwszy plan i będzie doskonałym dodatkiem aranżacyjnym. Alternatywą dla takiego rozwiązania może być klasyczna biel albo lampa ścienna dziecięca we wzór. Jakiego rodzaju print będzie dobrym pomysłem dla dorastającego dziecka? W pokoju dziewczynki dobrym rozwiązaniem może okazać się motyw roślinny – kwiaty albo liście.