Obrazy do domu – jaki obraz powiesić w kuchni?

Kuchnię określa się tytułem „serce domu”. To pomieszczenie służy nie tylko do przygotowywania potraw, ale też do przebywania z rodziną, spotkań po ciężkim dniu. Chcemy więc, by była przytulna. Można o to zadbać dodając kilka dekoracji – np. obrazy. Obrazy do domu – jaki obraz powiesić w kuchni?

Jedzenie – martwa natura


Kuchnia kojarzy się, przede wszystkim, z jedzeniem i jego przygotowywaniem. Można ozdobić ją więc obrazem, który przedstawia jedzenie. Elegancko będzie wyglądać martwa natura, np. obraz z misą z owocami. Taki obraz świetnie się będzie prezentował również w gabinecie czy w salonie, ale najbardziej pasuje do kuchni.

Ulubiony widok


Nie każdy ma kuchnię z oknem, przez które może obserwować świat. Można jednak powiesić obraz z pięknym widokiem i go podziwiać podczas przygotowywania obiadu. Obraz ten możemy dopasować kolorystycznie do mebli bądź zmieniać wraz ze zmieniającymi się porami roku. Możemy też postawić na widok z naszego miasta, miejsca urodzenia bądź miejsca, do którego szczególnie lubimy podróżować. Obraz będzie wtedy też wywoływał uśmiech na twarzy.

Miejsce powieszenia obrazu


Jeśli chodzi o kuchnię, należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce, w którym powiesimy nasz obraz. Musimy wyeliminować ryzyko tego, że się zabrudzi czy zniszczy. Lepiej będzie wybrać ścianę z dala od płyty indukcyjnej czy palników, skąd najczęściej pryska gotujące się jedzenie. Jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy ścianę, przy której nie gotujemy i nie przygotowujemy potraw, np. przy wyjściu z kuchni czy przy szafce.

Obrazy do domu dostępne w tym miejscu.