Panele tapicerowane

Panele tapicerowane ścienne – charakterystyka

Panele ścienne tapicerowane to idealna opcja dla osób, które są miłośnikami szybkich metamorfoz wnętrz. Elementy, z których składa się tego rodzaju ściany to nie tylko duża ilość różnorodnych kombinacji jeżeli chodzi o ułożenie wzoru, ale także nowoczesny sposób montowania paneli, który wyróżnia się innowacyjnością. Panele ścienne są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą odmienić wnętrze bez konieczności pokrywania dużych kosztów, a jednocześnie uzyskać efekt stylowej i gustownej aranżacji. 

Jak wykorzystać panele ścienne tapicerowane?

W zależności od konkretnego modelu panele tapicerowane mogą pasować do pomieszczeń w różnym stylu. Niektóre sprawdzą się świetnie we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, podczas gdy inne będą pasować do wnętrz vintage. Niektóre modele paneli ściennych są doskonałe także do przestrzeni klasycznych oraz w stylu glamour. Z ich pomocą można stworzyć nieograniczone możliwości aranżacyjne. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykonanie z paneli zagłówka łóżka, które będzie charakteryzowało się miękkością oraz będzie przyjemne w dotyku. Tapicerowany nagłówek nie tylko jest niezwykle komfortowym elementem, ale także prezentuje się całkiem nieźle. Należy wiedzieć, iż rozmiar zagłówka może być dopasowany do szerokości ramy, a jego wygląd nawiązywać do aranżacji całego wnętrza.

Panele tapicerowane

Panele w pokoju dziecięcym

Opisywane panele to także doskonały sposób na urządzenie pokoju dziecięcego. Mogą one z powodzeniem stanowić zabezpieczenie ściany tuż przy łóżku malucha. To jednak nie wszystko. Panele ułożone na całej powierzchni będą amortyzowały ewentualne zderzenia się malucha ze ścianą i chroniły go przed zrobieniem sobie krzywdy. Co więcej, w sklepach można znaleźć panele z ekologicznych materiałów, które są całkowicie bezpieczne dla dziecka.