Proste sposoby na odświeżenie wnętrza

Nie trzeba wydawać majątku, aby odświeżyć wnętrze w sposób efektowny i efektywny zarazem. Zastosowanie kilku prostych trików wystarczy do tego, by mieszkanie zaprezentowało się dosłownie jak nowe i po raz kolejny rozkochało w sobie swoich domowników. Czasem wystarczy w tym celu wprowadzić do niego dekoracyjne nowoczesne lampy, innym razem zdecydować się na zmianę koloru ścian. Konkretne przykłady poniżej.

Róż ma moc

Znów wraca moda na róż, tyle że w wydaniu „total look”. Zamiast stawiać na pojedyncze kolorowe akcenty, lepiej od razu pójść na całość i zdecydować się na przemalowanie wszystkich ścian. Pudrowa barwa wpadająca delikatnie w nieco chłodnawe szarawe tony pozwoli na stworzenie nowoczesnego, ale zarazem przyjemnego wnętrza. Taki kolor świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni i każdym innym pokoju dziennym.

Inne kolory też ją mają

Pudrowy róż to totalny wnętrzarski hit, jednakże osoby, które akurat za tym odcieniem nie przepadają, śmiało mogą też pokusić się o zastosowanie innych równie ciekawych kolorów. W modzie przewijają się głównie barwy o chłodnych i dość wyważonych odcieniach – ciemna butelkowa zieleń, brązowy beż oraz granat wpadający w morskie tony. Ma być ciekawie, ale zarazem elegancko i z klasą. Jako że jednak wszystkie wymienione barwy są stosunkowo ciemne, warto je łączyć z jasnymi meblami bądź jasnymi dodatkami, zwłaszcza jeśli chce się je zastosować na ścianach bądź suficie i wypełnić nimi większą część pomieszczenia.

Elegancka boazeria

Mówiąc dokładniej – boazeria kasetonowa, czyli hit dawnych czasów, który znów wraca na salony i rozkochuje w sobie miłośników tradycjonalistycznego budownictwa. Nie wszędzie ten trend można jednak wykorzystać. Sprawdzi się on raczej w większych i przede wszystkim wyższych domach. Sam w sobie jest na tyle efektowny, że po prostu potrzebuje przestrzeni do tego, by odpowiednio się zaprezentować i przy okazji nie przytłoczyć wnętrza.

Dekoracyjne lampy

Samym oświetleniem też można naprawdę wiele zdziałać. Czasem już zakup nowoczesnych lamp skutkuje totalną metamorfozą wnętrza. Zwłaszcza jeżeli postawi się na lampy o typowo dekoracyjnym charakterze, które wyróżnią się pozłacanymi oprawami albo zwisającymi z ich głównych części kryształami bądź diamentami. Ostatnim hitem są również żarówki LED. Całkowicie zastępują one nowoczesne lampy, ponieważ wchodzą w ich rolę. Nie umieszcza się ich w żadnych specjalnych oprawach.