Przegląd najpopularniejszych typów pościeli naturalnych

Na rynku występuje spora ilość różnego rodzaju pościeli. Najważniejszy podział dotyczy materiału z jakiego pościel jest wykonana. Sklep z pościelą oferuje produkt syntetyczny lub naturalny.

Podział pościeli naturalnej

Jeżeli zdecydujemy się komplety pościeli naturalnej to mamy sporo możliwości. Przede wszystkim warta zainteresowania jest pościel satynowa. Satyna to bawełna o charakterystycznym splocie. Tkanina zachowuje zalety bawełny, a do tego jest elegancka i posiada połysk. Nie gnie się i jest znacznie lżejsza niż klasyczna pościel bawełniana.

Pościel z kory uszyta jest z materiału o charakterystycznej fakturze. Zaletami jest przede wszystkim brak możliwości gięcia, oraz uniwersalność- ponieważ pościel z kory nadaje się do użytkowania przez cały rok. Pościel flanelowa jest nieco grubsza i lżejsza niż bawełna. Świetnie trzyma ciepło, nadaje się na zimowe dni. Co ważne jest również ogromnie trwała. Nie gniecie się i można ją bardzo często prać.

Grupa pościeli ekskluzywnych

Innym ciekawym rodzajem pościeli naturalnej jest ekskluzywna pościel atłasowa. Miła w dotyku, daje wrażenie chłody, świetnie sprawdza się w czasie lata. Ma błyszczącą strukturę ale tylko z jednej strony.

Tencel  z kolei to materiał całkowicie biodegradowalny. Pościel z niego wykonana jest odporna i wytrzymała. Razem z jedwabiem i atłasem stanowi grupę produktów luksusowych. Ma znakomite właściwości oddychające.