Różne materiały na kocyki dziecięce

Kocyki dziecięce mogą być wykonane z różnych materiałów. Ich wygląd powinien być dopasowany do naszych preferencji. Najczęściej kocyki dziecięce tworzy się w przeróżnych kolorach i wzorach. Małe dzieci szczególnie uwielbiają bogata kolorystykę.

Kocyki akrylowe
Kocyki akrylowe są ciepłe i puszyste, a przy tym bardzo przyjemne w dotyku. Mają one około 85 procent akrylu, a do tego 15 procent poliestru, dzięki czemu materiał nie gniecie się i nie mechaci. Kocyki z akrylu wykorzystuje się szczególnie w chłodniejszych pomieszczeniach, a także podczas spacerów w zimniejsze dni.

Kocyki z polaru
Kocyki z polaru zapewniają maluchowi doskonałą izolację głównie przed wilgocią. Pozwalają także na zachowanie właściwej ciepłoty ciała. Możemy wykorzystywać tego rodzaju kocyki o każdej porze roku i w różnych warunkach pogodowych.

Kocyk z mikrofibry
Kocyk z mikrofibry produkowany jest z włókien syntetycznych. Taki produkt jest cienki i miękki, a także miły w dotyku. Posiada również niezwykle dużą przewiewność.

Optymalne rozwiązanie
Najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o wybór kocyka dla dziecka, będzie zdecydowanie się na zakup dwóch koców, przy czym jeden będzie grubszy na zimę, a drugi cieńszy na słoneczne dni.