Ściany o nietypowej grubości to problem przy montażu stolarki

Ściany o nietypowej grubości nie występują w nowo budowanych domach czy mieszkaniach. Od lat, budowlańcy starają się budować wszystko zgodnie z planem. Przy domach i mieszkaniach sprzed lat, jest inaczej, między innymi z uwagi na to, że budowało się szybko i z tego co akurat było dostępne.

Niestety nietypowe ściany, mogą spowodować problem przy wymianie stolarki okiennej lub drzwiowej. Wcześniejsza, drewniana stolarka, była łatwiejsza w montażu, a grubość ścian nie była problemem, po prostu stosowało się dopasowane ościeżnice. Jak sobie radzić w obecnych czasach, gdy okna i drzwi są o określonych wymiarach i trudno je dopasować do nietypowych ścian?

Futryna z opcją regulacji

Rozwiązaniem w tej sytuacji może być futryna regulowana, a przypadku okien ościeżnice regulowane. Są dostępne w większości marketów budowlanych i sklepów z drzwiami czy oknami. Warto stawiać na ościeżnice regulowane czy też futryny regulowane i zapomnieć o problemie, krzywych, zbyt grubych lub zbyt cienkich ścian.

Montaż okien i drzwi

Warto wiedzieć, że montaż okien lub drzwi w regulowanych ościeżnicach i futrynach nie różni się od montażu w takich bez opcji regulacji. Oczywiście poza jednym wyjątkiem. Futryna regulowana lub ościeżnica regulowana, po montażu w otworze okiennym lub drzwiowym, musi wyregulowana tak, by montowany element pasował idealnie, sama ościeżnica lub futryna, niwelowała zaś krzywizny lub grubość ścian. Prawidłowo montując takie ościeżnice lub futryny, można uzyskać świetny efekt. Nikt nie pomyśli nawet, że okno lub drzwi, zostało zamontowane w krzywych ścianach. Warto przekonać się, że taki montaż nie jest trudny i może się tej pracy podjąć każdy, kto ma choć trochę pojęcia o pracach budowlanych.

Futrynę regulowaną kupisz pod tym adresem