Sofa w roli głównej

Sofa to najważniejszy mebel w salonie. Na niej wypoczywamy, gramy z dziećmi w planszówki, czy śpimy. Jak zaaranżować ustawienie sofy, by salon wyglądał modnie i elegancko?

Nie tylko elegancja

Sofa jest przede wszystkim meblem, który musi być praktyczny i wygodny. Warto w salonie wykorzystać sofy dwuosobowe z funkcją spania. Jest to idealne rozwiązanie, gdy goście zasiedzą się do późnych godzin nocnych i trzeba im umożliwić miejsce do spania.

Kanapa dwuosobowa z funkcją spania musi być przede wszystkim wygodna. Odpowiednio dobrany materac sprawi, że rano obudzimy się wypoczęci i rześcy. Warto również zadbać, by sofa miała pojemnik na pościel, co pozwoli zachować porządek.

Pod ściana czy na środku?

Kto powiedział, że w salonie musimy mieć jedną sofę? Dwie kanapy ustawione w kształcie litery „U” będą wyglądały niebanalnie i zapewnia dużą ilość miejsc sypialnych. Rezygnacja z fotela, by ustawić dodatkowe sofy 2 osobowe z funkcją spania to zabieg stylistyczny, który nie jest często używany, gdyż wymaga dużego pokoju dziennego. W mniejszym pomieszczeniu to rozwiązanie nie sprawdzi się, gdyż pokój będzie wydawał się mniejszy niż jest w rzeczywistości i bardziej przytłaczający.

Kto powiedział, że kanapa musi stać pod ścianą? Sofa dwuosobowa z funkcją spania idealnie sprawdzi się jako „ścianka” działowa – więcej dowiesz się na bird meble. Takie wykorzystanie kanapy pozwoli wyodrębnić strefy w salonie, a jednocześnie nie zmniejszy go optycznie jak budowa ścianki.

Ustawiając w pobliżu sofy stoliczek kawowy, czy kwietnik z pięknymi, zielonymi roślinami możemy małym kosztem zyskać ciekawą oraz funkcjonalna przestrzeń, która jednocześnie będzie niebanalna.

Meblując mieszkanie warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które nie tylko są praktyczne, ale również niekonwencjonalne, dzięki takim rozwiązaniom można stworzyć wnętrza, które są jednostkowe i odpowiadają gustowi i zapotrzebowaniu mieszkańców.