Usuwanie roztoczy z pościeli

Skuteczne usuwanie roztoczy i ich alergenów z pościeli i materacy to cel i marzenie wielu osób uczulonych na roztocze kurzu domowego. Aby osiągnąć swój cel często wystawiamy przedmioty na działanie bardzo niskiej temperatury, np. na mróz lub latem na upalne słońce. Nie można powiedzieć, że te działania nie są w ogóle nieskuteczne, ale ich skuteczność  jest niska z paru powodów.

dziecko śpiące

Co powinno ucieszyć osoby starające się usunąć roztocze z pościeli, to fakt, że faktycznie wystawianie na skrajnie niskie lub wysokie temperatury roztocza giną.Niewiele osób ma jednak świadomość co się dzieje z wilgotnym materacem, który wciągamy z powrotem do domu. Wilgoć oraz liczne fragmenty obumarłych roztoczy to idealne środowisko do rozwoju nowej, jeszcze liczniejszej populacji. Niewiele osób ma również świadomość, że alergeny białkowe pozostają nadal aktywne w niskiej temperaturze.Jak skutecznie usunąć alergeny z pościeli, materacy i miejsc gdzie potencjalnie nie jest to możliwe? Można do tego celu użyć specjalistycznych preparatów do neutralizacji alergenów Allergoff. Preparatem w spray’u należy opryskać miejsca takie jak materace, kanapy, meble tapicerowane, natomiast pościel, bieliznę, ręczniki należy namoczyć w wodzie z dodatkiem płynu do tkanin Allergoff.

Działa on skutecznie w temperaturze poniżej 60 stopni. Warto działać kompleksowo – to gwarancja odniesienia sukcesu z małymi, ale bardzo niebezpiecznymi dla zdrowia roztoczami kurzu domowego.