szyba do wanny

Wybór parawanu prysznicowego

W małych łazienkach niestety nie ma możliwości postawienia wanny i kabiny prysznicowej. Niektórzy wolą brać szybki prysznic, a inni wolą się wylegiwać w wannie.

Uniwersalny parawan nawannowy

Nie da się podobno każdemu dopasować, ale ciekawym rozwiązaniem wydaje się być parawan prysznicowy, który pozwala połączyć wannę i kabinę. Jest to jeden z najciekawszych sposobów na zagospodarowanie przestrzeni w małym pomieszczeniu. Oczywiście właściciele dużych łazienek także mogą stosować parawan nawannowy, ale w ich przypadku możliwości są zdecydowanie większe. Parawan nawannowy jest produkowany ze szkła hartowanego lub bezpiecznego. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na wahania temperatura. Niestety w sprzedaży można spotkać też tanie urządzenia, które produkowane są na skalę masową z polipropylenu. Jest on mało trwały i dość podatny na zarysowania, dlatego lepiej go omijać. Szkło bezpieczne, które wykorzystuje się w parawanach to jest to samo szkło co w samochodach. Zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo kąpieli, ponieważ nawet jeżeli coś się wydarzy i zostanie uszkodzone to rozpada się na milimetrowe kawałki, które nie mają prawa nikomu wyrządzić krzywdy.

Jak wybrać szybę do wanny?

Szyba do wanny to jeden z najważniejszych elementów w łazience, dlatego powinna pochodzić od renomowanego producenta, który ma dobre opinie. Warto pamiętać, że na rynku jest ogromna ilość parawanów słabej jakości, których producenci są jedynie nastawieni na zysk, a nie zadowolenie konsumentów. Można jednak zaobserwować wzrost liczby małych firm, które zajmują się produkcją parawanów prysznicowych. Parawany są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można łatwo dopasować to urządzenie do stylu wnętrza. Oprócz wyglądu ważna jest przede wszystkim funkcjonalność, dlatego parawan powinien spełniać wszystkie potrzeby właściciela. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre firmy oferują możliwość wykonania parawanu na indywidualne zamówienie klienta. Może on być wtedy idealnie dopasowany do kształtów niestandardowej wanny.