kolorowe poduszki

Z jakiego materiału poduszki kolorowe?

Kolorowe poduszki jak powszechnie wiadomo, są jednym z najważniejszych elementów w wystroju mieszkania. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można delikatnie ozdobić salon albo całkowicie odmienić wybrane pomieszczenie. Wybierając poduszki dekoracyjne, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale również na jakość wykonania.

Na jaki materiał poduszek postawić?

Oryginalne poduszki kolorowe spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z odpowiednich materiałów. Niestety nawet najładniejsze poduszki nie nadawać będą się do użytku, gdy będą wykonane z niskiej jakości tkanin. Materiał ma wpływ nie tylko na żywotność poduszek, ale przede wszystkim na komfort ich użytkowania. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się tajemniczy szenil. Jest to bardzo miękki materiał, który w swoim składzie zawiera przędzę szenilową. Największym atutem tkaniny szenilowej jest nie tylko wysoka wytrzymałość, ale również łatwość utrzymania jej w idealnej czystości.

Kolorowe poduszki – alicante i ekoskóra

Na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać poduszki kolorowe wykonane z alicante i ekoskóry. Ten pierwszy materiał jest bardzo podobny do zamszu. Poduszki z niego wykonane charakteryzują się dużą odpornością na zabrudzenia oraz tym, że nie gniotą się. Kolorowe poduszki coraz częściej wykonane są z ekoskóry. Dzięki temu sztucznemu materiałowi producenci są w stanie zaproponować poduszki praktycznie w każdym kolorze. Poduszki z ekoskóry są plamoodporne, ale niestety w sezonie zimowym mogą okazać się zbyt zimne.