Z jakiego materiału powinien być wykonany ręcznik?

Ręczniki zwykle kupuje się na lata. Warto więc wybrać takie, które będą spełniały swoje zadanie w perfekcyjny sposób. Na sklepowych półkach mamy do wyboru ręczniki w ogromnej rozpiętości cenowej – można kupić ręcznik za 10 zł i w podobnym rozmiarze w cenie 20 razy większej. Po czym poznać dobry ręcznik?

Materiał

ręcznik bambusowyRęcznik musi być wykonany ze 100 % bawełny. Absolutnie zakazane są włókna syntetyczne albo ich domieszki, które znacząco ograniczają chłonność tkaniny. Wyjątek stanowi tu włókno bambusowe, które cechuje się dobrą chłonnością. Jeśli kupujemy ręczniki w specjalistycznym sklepie, a nie supermarkecie, możemy spytać sprzedawcę o dokładny rodzaj bawełny. Polecana jest odmiana długowłóknista, np. tak zwana bawełna egipska.

Jeśli nie możemy liczyć na pomoc sprzedawcy, powinniśmy zaufać sprawdzonym i renomowanym producentom. Na przykład ręczniki Greno to gwarancja jakości sprawdzona przez wiele osób i na przestrzeni lat.  Ręczniki nie powinny zawierać szkodliwych barwników – nawet prany w gorącej wodzie ręcznik nie może puszczać koloru i farbować innych rzeczy. Przed zakupem warto sprawdzić normy, którymi posługuje się producent. Niestety nie możemy przed zakupem sprawdzić chłonności ręcznika, gdyż dopiero po pierwszym praniu wypłukane zostają substancje chemiczne wykorzystywane przy produkcji ręcznika.